Usługi

PROFILAKTYKA

Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Stosowanie się do jej zasad pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia, a tym samym pięknego uśmiechu do późnej starości. Nawet najlepiej przeprowadzone leczenie nie da gwarancji na piękny uśmiech, jeśli nie będziemy dbać o higienę jamy ustnej.

Zabiegi należy wykonywać nie rzadziej niż co 6 miesięcy, ale zdarzają się Pacjenci, którzy potrzebują wizyt nawet co 3 miesiące. Wszystko zależy od indywidualnych cech Pacjenta.

W naszym gabinecie wykonujemy następujące zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej:

 • skaling ultradźwiękami (profesjonalne usuwanie kamienia)
 • lakowanie zębów (zabezpieczanie zdrowych zębów przed próchnicą poprzez wypełnianie bruzd, wykonywane u dzieci)
 • instruktaż higieny jamy ustnej (nauka szczotkowania i używania nici dentystycznej, dobór najlepszej szczoteczki i preparatów do codziennej higieny).

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja, jest bardzo ważnym działem w stomatologii. Dziecko jest bardzo wrażliwym pacjentem i od tego jak będą wyglądały jego pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym, zależy jego dbanie o zęby w późniejszym, dorosłym życiu. Systematyczna opieka stomatologiczna nad dziećmi powinna rozpocząć się już w pierwszym roku życia. Najważniejsza jest systematyczna kontrola, leczenie bez bólu i stresu. Chcemy nauczyć Państwa dziecko właściwych nawyków higienicznych i oprócz kompleksowego leczenia zębów mlecznych i stałych pokazać, że dbanie o zęby i ich leczenie może kojarzyć się pozytywnie.

Prosimy aby umawiać dziecko w porze dnia kiedy nie będzie zmęczone, senne lub głodne, by wizyta przebiegała dla małego pacjenta jak najmniej stresująco. Rodzice powinni wcześniej uprzedzić, że taka wizyta odbędzie się, nie używać słów, które mogą wywoływać strach np. ból, wiercenie, zastrzyk, nie straszyć.

W ramach dbania o zdrowie najmłodszych pacjentów wykonujemy:

 • Lakierowanie zębów, pokrywanie powierzchni zębów specjalistycznym lakierem, z którego uwalnia się fluor, wykonuje się na zębach mlecznych oraz stałych,
 • Lakowanie zębów – zabezpieczanie zdrowych zębów przed próchnicą poprzez wypełnianie bruzd,
 • leczenie zębów mlecznych– zęby mleczne, wbrew panującym obiegowym opiniom, należy leczyć tak jak zęby stałe,
 • leczenie zębów stałych – przy użyciu materiałów najwyższej jakości po to, aby zęby posłużyły do późnej starości,
 • leczenie chirurgiczne – ekstrakcje zębów mlecznych w znieczuleniu.

 

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Prowadzi do uzyskania u Pacjenta wymarzonego uśmiechu. Stomatologia estetyczna pozwala na przywrócenie piękna i równowagi między kształtem i kolorem zębów. Składa się na to praca lekarzy stomatologów i techników dentystycznych.

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty proponujemy:

 • zmianę koloru zębów (scaling, wybielanie zębów żywych),
 • zmianę kształtu zębów (zastosowanie licówek, koron,mostów),
 • uzupełnienie ewentualnych braków w uzębieniu, wypełnienia kompozytowe, porcelanowe.

W naszym gabinecie proponujemy Państwu wybielanie zębów metodą nakładkową – po wykonaniu wycisku przez lekarza stomatologa, technik dentystyczny wykona indywidualne silikonowe nakładki na górny i dolny łuk zębowy. Dostaną Państwo również żele wybielające o odpowiednim stężeniu.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza skupia się przede wszystkim na leczeniu próchnicy zębów które polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki zęba i ich odbudowę materiałami światłoutwardzalnymi.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod i technik uzyskujemy naturalny kształt i kolor zębów.

W dzisiejszych czasach odbudowa zniszczonych tkanek zęba to nie problem. Mamy do wyboru ogromną ilość estetycznych, kompozytowych materiałów światłoutwardzalnych imitujących naturalne szkliwo naszych zębów.

ENDODONCJA

ENDODONCJA – lecznie kanałowe -jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie kanałowe jest podejmowane w przypadku nieodwracalnych chorób miazgi. Najczęstsze przyczyny takiego stanu to ubytki próchnicowe lub złamanie korony zęba w wyniku doznanego urazu.

W leczeniu kanałowym niezbędne jest zdjęcie rentgenowskie.

Celem leczenia kanałowego jest wyeliminowanie infekcji poprzez usunięcie martwej lub zapalnej miazgi, odkażenie kanału oraz jego szczelne i trwałe wypełnienie.

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna to rekonstrukcja zniszczonych zębów oraz odbudowa brakujących.

Jest to dziedzina stomatologii pozwalająca na odtwarzanie braków w uzębieniu, złamanych zębów, zmianę kształtu i ustawiania zębów, zmianę trwałych przebarwień.

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne:

stałe:

 • licówki,
 • korony,
 • mosty,

ruchome:

 • protezy akrylowe,
 • protezy szkieletowe,
 • protezy nylonowe.